تبلیغات
پایگاه و مرجع تخصصی کسب درآمد از اینترنت و درآمدزایی در منزل - چه میزان بلاگ شما میتواند گسترده یا محدود باشد!!!
بسته آموزشی مشاغل درآمدزا در منزل

یکی از سوالاتی که همیشه مطرح است اینست که چگونه میتوان حوزه فعالیت بلاگ را مشخص کرد و یا مشکل گستردگی یا محدود بودن آن را برطرف نمود؟

در طول چند سال گذشته تغییرات بسیاری بوجود آمده است . اکثر بلاگ نویسان در حال حاضر از حوزه فعالیت با گستردگی کمی استفاده میکنند که بسیار آسان تر میتوان یک کسب و کار واقعی در آن حوزه ایجاد کرد.در واقع میتوان گفت استفاده از گستره بسیار ، یک اشتباه محسوب میشود.

در اینجا مثالی را در رابطه با حوزه گستره بسیار مطرح میکنیم:

محتوای بلاگ من شامل سفر،سلامت ، توسعه شخصی ، توییتر و نقاشی های آبرنگ میباشد.”

در حالی که ممکن است شخصا به موارد بسیار مختلفی علاقه مند باشید ، به هیچ عنوان مناسب نیست اگر همه آنها را در بلاگ خود پوشش دهید. حتی اگر هدف شما کسب درآمد نمیباشد ، خوانندگانی وجود دارند که مطالب را دنبال میکنند ، در نتیجه آنها به دنبال بلاگ با تمرکز بر روی موضوعی خاص میباشند.

رفع مشکل :

-          انتخاب یک موضوع اصلی ( یا ۲-۳ موضوع مرتبط باهم ) . به عنوان مثال میتوانید در رابطه با سلامتی و توسعه فردی همزمان متمرکز شوید.

-          در رابطه با اینکه واقعا بلاگ شما در چه رابطه ای میباشد بنویسید. شما میتوانید از نقاط کلیدی استفاده کنید.در این راستا تصور کنید که میخواهید شرح بلاگتان را برای دوست تازه واردتان و یا مخاطب جدیدتان بیان کنید.

-          استفاده از رسانه های مختلف برای علایق دیگر خود.اگر بلاگ شما در رابطه با سلامتی است بنابراین هیچ موضوع متفاوت دیگر به عنوان پست مهمان نباید مانع هدف و کار شما شود.

آیا حوزه فعالیت شما محدود میباشد؟

یک حوزه محدود میتواند ایده خوبی به نظر برسد ، اما در عمل ، به سختی میتوان ترافیک و مخاطب کسب کرد.یکی از دلایل شایع فرسودگی شغلی داشتن محدوده بسیار کوچک است که ممکن است شما با بیان همه موارد دیگر علاقه خود را به آن موضوع از دست بدهید.

به عنوان مثال : ” بهترین قلمو برای نقاشی با آبرنگ”

درحالی که میتواند یک موضوع مناسب برای یک پست بلاگ باشد ، نمیتواند موضوع کل مطالب یک بلاگ باشد.

در اغلب موارد بلاگ نویسان یک حوزه محدود را به این دلیل انتخاب میکنند که میتوانند از آن به پول برسند و حوزه علاقه آنها نمیباشد.حقیقت اینست که یک گستره کمی وسیع تر به شما بهتر کمک خواهد نمود.

رفع مشکل :

-          از موضوع فعلی خود یک گام فراتر بروید.مثلا اگر موضوع شما در رابطه با بهترین قلمو میباشد ، موضوع بلاگ خود را به ابزار و وسایل نقاشی تغییر دهید.

-          یک دامنه جدید را در نظر بگیرید. ممکن است دامنه شما بیش از حد مطابق با موضوع اسبق شما باشد در نتیجه زمان آنست که دامنه جدید خریداری کنید.

-          در رابطه با کسب درآمد بلاگ خود تجدید نظر کنید.باید به دنبال گستره فعالیتی بگردید که بتوانید به راحتی از طریق آن کسب درآمد کنید.چه از طریق تبلیغات و بازاریابی وابسته و یا فروش محصولات یا ارائه خدمات.
موضوعات مرتبط : کسب درآمد از طریق وبلاگ، کسب و کار اینترنتی،


تاریخ : چهارشنبه 29 آبان 1392 | 10:25 ب.ظ | نویسنده : _ | نظرات