تبلیغات
پایگاه و مرجع تخصصی کسب درآمد از اینترنت و درآمدزایی در منزل - میلیاردرشدن با فروش تخم‌مرغ شانسی!
بسته آموزشی مشاغل درآمدزا در منزل

«میشل فررو»، متولد 1927، یکی از میلیاردرهای معروف جهان است که ثروت خود را از طریق فروش شکلات در بازارهای معروف جهان جمع کرده است. او اکنون مالک یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تولید شکلات است. اگر شما هم تاکنون یکی از محصولات «کیندر» را برای خود یا کودکان خود خریداری کرده‌اید، پس می‌توان گفت شما نیز به ثروتمندترشدن این مرد ایتالیایی کمک کرده‌اید!

در دهه‌ی 40میلادی، زمانی که هنوز محصولات غذایی به اندازه‌ی امروز متنوع نبود؛ یک شرکت اروپایی، محصول جدیدی را به کسانی که علاقه‌ای به خوردن صبحانه به‌طور سنتی نداشتند، معرفی کرد. در آن زمان به‌دلیل جنگ جهانی دوم، کاکائو کمیاب بود. به‌همین دلیل، «پیترو فررو» که یک کلوچه و شیرینی‌پز بود، دست به اقدام جالبی زد. «فررو»، کاکائو را با فندق برشته‌شده، روغن گیاهی و روغن کاکائو مخلوط کرد و یک خوراکی جدید برای مالیدن روی نان تهیه کرد.

شش سال بعد در فوریه سال 1946 میلادی، 660 پوند از این محصول فروخته شده بود و «فررو» برای این‌که بتواند جواب‌گوی مشتریان خود باشد، از کشاورزان منطقه خواست تا فقط فندق بکارند.

این خوراکی آن‌قدر مورد استقبال قرار گرفت که سوپرمارکت‌های «ایتالیا» مجبور شدند سرویس جدیدی برای مشتریان خود راه‌اندازی کنند. کودکان ایتالیایی در آن زمان می‌توانستند با یک تکه نان، به این سوپرمارکت‌ها بروند و سپس کارگران سوپرمارکت، مقداری از خوراکی فوق را که در آن زمان به‌نام «سوپر کرم جون روجا» معروف شده بود، با چاقو برمی‌داشتند و نان بچه‌های ایتالیایی را شکلاتی می‌کردند و کودکان با لذت، غذای مقوی خود را می‌خوردند.

در سال 1964، این خوراکی به «نوتلا» تغییر نام داد و بازاریابی آن در خارج از «ایتالیا» آغاز شد. امروزه «نوتلا» یکی از پرطرف‌دارترین غذاهای خامه‌دار در اروپاست و از آن زمان تاکنون، تقریباً سه نسل از اروپاییان با خوردن «نوتلا»، بزرگ شده‌اند. این شرکت در سال 1956، در «آلمان» و در سال 1958، در «فرانسه» شعبه و کارخانه‌ی دیگری احداث کرد. در «آلمان»، «نوتلا» پرطرف‌دارترین غذای صبحانه است و در «ایتالیا» و «فرانسه» نیز «نوتلا» هنگام بازگشت از مدرسه، بین دانش‌آموزان محبوبیت خاصی دارد.

 «میشل فررو» پسر «پیترو فررو»، میلیاردر ایتالیایی، همچنین در سال 2002 توانست پس از سال‌ها، کارخانه‌ی شکلات‌سازی «Ferrero SPA» را که یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های شکلات‌سازی اروپاست و سالیانه حدود 4میلیارددلار فروش دارد، خریداری کند. این کارخانه تحت مدیریت «فررو»، توانست مارک‌های معروف دیگری مانند «Ferrero Rocher» را به بازار معرفی کند و سود این کارخانه بیش ‌از گذشته افزایش یافت.

اما موفقیت «فررو» بیش‌تر به‌خاطر نوآوری‌اش در سال 1974، یعنی قبل از این‌که مالک شرکت «فررو» شود، بود. او در آن سال با یک ایده‌ی جالب، «Egge Kinder» یا همان «تخم‌مرغ‌شانسی» را روانه‌ی بازار کرد. اسباب‌بازی‌های داخل این تخم‌مرغ‌ها که معمولاًجنبه‌ی کلکسیونی برای بچه‌ها دارند، موجب می‌شود که مدام کودکان یا حتی بزرگسالان به خریدشان ترغیب شوند و این موضوع، یکی از دلایل اصلی افزایش فروش «کیندر» است. البته ناگفته نماند که امروزه باوجود افزایش تعداد این‌گونه محصولات، هنوز هم تخم‌مرغ‌شانسی‌های کیندر، بین بچه‌های جهان به‌ویژه اروپایی‌ها طرف‌داران بسیار زیادی دارد. اسباب‌بازی‌های موجود در داخل تخم‌مرغ‌شانسی‌های کیندر، ساخت یک شرکت کوچک در «تورین» ایتالیاست که مؤسس آن، دو برادر هستند.

باوجود موفقیت «فررو» در سراسر جهان، این شرکت مخالفان و منتقدان زیادی نیز دارد. بسیاری از کارشناسان معتقدند که «فررو» با این‌که کودکان جهان را به خوردن صبحانه‌ی مغذی تشویق می‌کند اما اسباب‌بازی داخل تخم‌مرغ‌شانسی‌ها، برای کودکان اصلاً مناسب نیست.

به هرحال، تکیه بر ذائقه‌ی غذایی کودکان موجب شده که «میشل فررو» و خانواده‌اش، در سال 2009، با 5/9 میلیارددلار سرمایه،مکان چهلم را در جدول میلیاردرهای جهان در اختیار داشته باشند. «میشل» 82ساله، شهروند و ساکن ایتالیاست؛ متأهل و دارای دو فرزند می‌باشد. 
موضوعات مرتبط : داستان های موفقیت،


تاریخ : سه شنبه 1 بهمن 1392 | 12:02 ب.ظ | نویسنده : _ | نظرات