تبلیغات
پایگاه و مرجع تخصصی کسب درآمد از اینترنت و درآمدزایی در منزل - کسب درآمد از بازیافت مواد
بسته آموزشی مشاغل درآمدزا در منزل

 

صنعت بازیافت با سرعت زیادی به یک صنعت سودده و پردرآمد تبدیل می شود. شما می توانید از این صنعت سود خوبی ببرید و علاوه بر اون به پاک شدن زمین هم کمک کنید. راه های مختلفی برای کسب درآمد از طریق بازیافت مواد وجود دارد که این به میزان سرمایه و شرایط شما و وقت و انرژی که قصد دارید برای آن صرف کنید مربوط است. ما در این مقاله سعی کردیم شما را کمک کنیم تا با پیش نیاز های کم و شرایط آسانتر وارد این صنعت شوید.

قدم اول: یک مکان مثلا پارینگ منزل یا انبار خانه خود را برای نگهداری مواد بازیافتی انتخاب کنید. هر گونه مواد قابل بازیافت که شما جمع آوری میکنید را تا زمان فروش باید در این مکان نگهداری کنید.

قدم دوم: شما باید مواد قابل بازیافت را جمع آوری کرده و سپس به انبار خود انتقال دهید. برای این کار میتوانید از همسایگان خود بخواهید که مواد بازیافتی شان رو به شما بدهند یا حتی میتوانید مواد بازیافتی را از آنها خریداری کنید. شما میتوانید جعبه های کاغذی و کارتن ها، فلزات و قوطی های فلزی، روزنامه ها و کاغذ های باطل شده، مواد پلاستیکی و پت و هرچه که فکر میکنید قابل بازیافت هست را از سطح شهرجمع آموری کنید. رایانه های دست دوم و گوشی های موبایل از کار افتاده و قطعات الکترونیکی خراب را که صاحبانشان قصد دور انداختن آنها را دارند با قیمت کمی خریداری کرده و آنها را نیز به انبار خود انتقال دهید.

قدم سوم: موادی که جمع آوری کرده اید را دسته بندی کنید. کاغذها و مقواها، جعبه های کارتنی، مواد پلاستیکی هر کدام باید جداگانه دسته بندی شوند. فلزات و مواد فلزی باید تفکیک شده و به صورت جداگانه دسته بندی شوند مثلا قوطی های آلومینیومی، آهن آلات، سیم های مسی را باید از هم جدا کنید و سپس دسته بندی کنید. گوشی های موبایل و رایانه های ضایعاتی باید باز شده و قطعات الکترونیکی، قطعات پلاستیکی و قطعات فلزی آنها جدا و تفکیک شود.


یادتان باشد شما نباید انواع مختف پلاستیک و یا شیشه را با هم قرار دهید. پلاستیک ها و شیشه ها را بر حسب رنگ و نوع تفکیک و سپس دسته بندی کنید. مواد بازیافتی نباید شامل مواد دیگری نظیر باقی مانده های غذا یا زباله باشد. بهتر است آنها را از این گونه مواد تمیز کنید.

قدم چهارم: پس از این که مقدارمواد بازیافتی انبار شده به حد قابل قبولی رسید آنها را بفروشید. برای این کار باید با کارخانه های بازیافت تماس بگیرید. مطمئن باشید اگر مواد بازیافتی شما از نظر کمیت و کیفیت قابل قبول باشد آنها را با قیمت مناسبی از شما خریداری می کنند.
موضوعات مرتبط : کسب درآمد از طریق وبلاگ، کسب و کار اینترنتی،


تاریخ : چهارشنبه 9 بهمن 1392 | 10:12 ق.ظ | نویسنده : _ | نظرات